Fixace úrokové sazby

Pokud si plánujete koupit dům a poohlížíte se po nějaké zajímavé hypotéce, máte na výběr z různých typů. Kromě výše částky a splatnosti je třetím nejvýznamnějším údajem úroková sazba. Určitě už víte, že existuje jak variabilní úrok tak fixace úrokové sazby. U variabilní úrokové sazby nikdy nevíte, jakou přesnou výši bude mít váš úrok. Ten se totiž odvíjí od výše úrokové sazby ČNB, která pravidelně stanovuje aktuální úrokovou míru. Existují však hypotéky s fixací úrokové sazby, díky které můžete i vy vybrat půjčku, u které budete mít stálý úrok.

Fixace úrokové sazby znamená, že banka nesmí v průběhu vaší hypotéky měnit předem domluvený úrok. Ten si vyjednáte před podepsáním smlouvy a poté se dle podmínek nebude vůbec měnit. Některé banky nabízejí krátkodobou a dlouhodobou fixaci. Krátkodobá fixace úrokových sazeb bývá mezi 1 a 5 lety. Mezi hlavní výhodu krátkodobé fixace úrokových sazeb patří možnost po skončení fixace předčasně splatit úvěr. Dlouhodobá fixace naopak neumožňuje předčasné splacení, avšak zase nabízí pevnou úrokovou sazbu většinou na 5, 10, 15 anebo i 30 let. Můžete tak přesně dopředu kalkulovat, kolik peněz měsíčně spolkne vaše hypotéka bez ohledu na úrokovou sazbu ČNB.

Reprezentativní příklady půjček:
Smart půjčka:
Výše úvěru 20 000 Kč, 13 splátek, měsíční splátka 2 600 Kč, roční úroková sazba 105,9 %. Poplatky související s úvěrem: sjednání úvěru 600 Kč. RPSN 183,2 %, celková částka splatná 34 400 Kč.

Vitacredti půjčka:
Půjčka 300 000 Kč na 72 měsíců, Měsíční splátka: 9667 Kč, Poplatek sjednání úvěru 13 000 Kč, RPSN 41,8 %, Celkem zaplatíte 709 024 Kč, Roční úroková sazba je 33,2 %
půjčka
Vyzkoušejte i jiné půjčky:

Pro klienty s nízkým příjmem je na stránkách xxlpujckybezregistru.eu připravena půjčka bez doložení příjmu až do výše 50 tisíc Kč.

XXLpujcky.cz nabízejí expresní půjčky bez registru pro klienty v ČR od 18 let až do výše 50 tisíc Kč.

Využijte nebankovní půjčky bez registru a zástavy na našich stránkách xxlpujcky.com a financujte tak svoji vysněnou dovolenou.

Snubní prsteny POLOMIO. Jak zjistit správnou velikost zásnubního prstenu a snubního prstenu. Svatební prsteny budou tak jedinečné, jak jedinečně si je vytvoříte. Jak s přehledem zvládnout žádost o ruku. Jak mít svatební prsteny z hvězdného prachu. Proč snubní prsten osázet drahými kameny? 12 tipů, jak vybrat snubní prsten a nezbláznit se. Víte, že ke zpečetění vašeho příběhu lásky, potřebujete prsteny celkem 3? Jak vybírat svatební zásnubní prsteny? Proč si při výběru svatebního prstenu dát na čas? Z jakého materiálu si nechat vyrobit svatební prsteny?

Hosted on MyDreams VPS server