Pohledávka

Protože si lidé často půjčují od jiných, nebo firmy vyrábí zboží, za které až poté na základě faktury dostanou zaplaceno, vzniká pohledávka. Určitě jste se i vy někdy s tímto pojmem setkali. V podstatě pohledávka je právo věřitele na plnění od dlužníka, který se zavázal plnění dodržovat. V případě firem jde často o domluvený prodej zboží, za který dlužník musí do určité doby splatnosti zaplatit. Po předání zboží vzniká pohledávka, která je ukončena až zaplacením za zboží. Podobně tomu je mezi lidmi a bankami. Protože banky pravidelně půjčují lidem peníze, tak jim vzniká pohledávka, kterou každý žadatel musí uhradit. Tím, že bance nebo investorovi vznikne pohledávka, je dlužník povinen dle daných podmínek dodržet smlouvu a řádně se jí držet.

Pokud dlužník nerespektuje pravidla pohledávky a nějak ji poruší, může vzniknout správní řízení, případně se přistoupí k předem daným sankcím, pokutám a mohou se vypočítat penále. Mezi nejčastější porušení smlouvy patří nezaplacené měsíční splátky. U firem, které spolupracují, se často setkáváme s pohledávkami, které jsou zaplaceny až po datu splatnosti.

Reprezentativní příklady půjček:
Smart půjčka:
Výše úvěru 20 000 Kč, 13 splátek, měsíční splátka 2 600 Kč, roční úroková sazba 105,9 %. Poplatky související s úvěrem: sjednání úvěru 600 Kč. RPSN 183,2 %, celková částka splatná 34 400 Kč.

Vitacredti půjčka:
Půjčka 300 000 Kč na 72 měsíců, Měsíční splátka: 9667 Kč, Poplatek sjednání úvěru 13 000 Kč, RPSN 41,8 %, Celkem zaplatíte 709 024 Kč, Roční úroková sazba je 33,2 %
půjčka
Vyzkoušejte i jiné půjčky:

Pro klienty s nízkým příjmem je na stránkách xxlpujckybezregistru.eu připravena půjčka bez doložení příjmu až do výše 50 tisíc Kč.

XXLpujcky.cz nabízejí expresní půjčky bez registru pro klienty v ČR od 18 let až do výše 50 tisíc Kč.

Využijte nebankovní půjčky bez registru a zástavy na našich stránkách xxlpujcky.com a financujte tak svoji vysněnou dovolenou.

Snubní prsteny POLOMIO. Jak zjistit správnou velikost zásnubního prstenu a snubního prstenu. Svatební prsteny budou tak jedinečné, jak jedinečně si je vytvoříte. Jak s přehledem zvládnout žádost o ruku. Jak mít svatební prsteny z hvězdného prachu. Proč snubní prsten osázet drahými kameny? 12 tipů, jak vybrat snubní prsten a nezbláznit se. Víte, že ke zpečetění vašeho příběhu lásky, potřebujete prsteny celkem 3? Jak vybírat svatební zásnubní prsteny? Proč si při výběru svatebního prstenu dát na čas? Z jakého materiálu si nechat vyrobit svatební prsteny?

Hosted on MyDreams VPS server