Promlčení pohledávky

Každá pohledávka má svá specifická pravidla, kterými se jak věřitel, tak dlužník musejí řídit. Velmi často se lidi ptají, po jaké době nastává u půjčky promlčení pohledávky a jaká má pravidla. Dle našeho zákona většina pohledávek (kromě např. pojistného) má dobu promlčení pohledávky danou na 3 roky. Pokud tedy máte nějakou pohledávku, půjčku nebo dluh starší než toto období, stává se pohledávka promlčenou. To samozřejmě platí v případě, že na vás není podáno trestní oznámení. Jestliže jste během této doby dostávali upomínky, nic to neznamená. Důležité je podání trestního oznámení, jinak se časem pohledávka promlčí.

V praxi to znamená, že když vám přijde 4 roky starý účet za telefon, tak ho platit nemusíte, protože jde o promlčenou pohledávku. Raději ale doporučujeme se vždy poradit s právníkem, protože existuje několik výjimek, na které tříletá doba promlčení neplatí.

Reprezentativní příklady půjček:
Smart půjčka:
Výše úvěru 20 000 Kč, 13 splátek, měsíční splátka 2 600 Kč, roční úroková sazba 105,9 %. Poplatky související s úvěrem: sjednání úvěru 600 Kč. RPSN 183,2 %, celková částka splatná 34 400 Kč.

Vitacredti půjčka:
Půjčka 300 000 Kč na 72 měsíců, Měsíční splátka: 9667 Kč, Poplatek sjednání úvěru 13 000 Kč, RPSN 41,8 %, Celkem zaplatíte 709 024 Kč, Roční úroková sazba je 33,2 %
půjčka
Vyzkoušejte i jiné půjčky:

Pro klienty s nízkým příjmem je na stránkách xxlpujckybezregistru.eu připravena půjčka bez doložení příjmu až do výše 50 tisíc Kč.

XXLpujcky.cz nabízejí expresní půjčky bez registru pro klienty v ČR od 18 let až do výše 50 tisíc Kč.

Využijte nebankovní půjčky bez registru a zástavy na našich stránkách xxlpujcky.com a financujte tak svoji vysněnou dovolenou.

Snubní prsteny POLOMIO. Jak zjistit správnou velikost zásnubního prstenu a snubního prstenu. Svatební prsteny budou tak jedinečné, jak jedinečně si je vytvoříte. Jak s přehledem zvládnout žádost o ruku. Jak mít svatební prsteny z hvězdného prachu. Proč snubní prsten osázet drahými kameny? 12 tipů, jak vybrat snubní prsten a nezbláznit se. Víte, že ke zpečetění vašeho příběhu lásky, potřebujete prsteny celkem 3? Jak vybírat svatební zásnubní prsteny? Proč si při výběru svatebního prstenu dát na čas? Z jakého materiálu si nechat vyrobit svatební prsteny?

Hosted on MyDreams VPS server